28 Ağustos 2015 Cuma 15:57:00

THY Hollywood filmlerine sponsor olmaya hazırlanıyor

Türk Hava Yolları'nın sponsor olduğu ünlü futbol ve basketbol kulüplerine ilaveten Hollywood yapımı bazı kült filmlere de sponsor olacağı yönündeki haberler doğrulandı.
THY Hollywood filmlerine sponsor olmaya hazırlanıyor

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil sponsorluk ile ilgili yaptığı açıklamada kamuoyunda çıkan haberleri doğrulayarak önümüzdeki yıl için bomba fikirleri hayata geçireceklerini belirtti.

Ünlü Hollywood yıldızlarından Brad Pitt ve Angelina Jolie gibi starları ve Batman ile Süperman gibi gişe rekorları kıran filmler için sponsorluk görüşmeleri yapılıp yapılmadığı yönündeki sorulara ise Kotil, görüşmelerin hala sürdüğünü imza atıldıktan sonra somut bilgiler aktarabileceğini ifade etti.

THY Genel Başkanı Kotil Türk Hava Yollarının dünya çapında belirli bir seviyeye geldiğini ancak bundan sonra tanıtım açısından farklı bir metod izleyerek daha yüksek seviyelere çıkmak istediklerini kaydetti.

2005 yılında marka oluşturmak için 5 milyon dolar para harcadıklarını belirten Kotil bu yıl 200 milyon gibi devasa bir bütçe ayırdıklarını söyledi.

Yıldız oyuncuları reklamlarda oynattıklarını aktivitelerde kullandıklarını söyleyen Kotil kendileri için büyük bir maddi gider olduğunu ancak tanıtım açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Bazı Haberler