24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:23:00

İstanbul'dan ev almak isteyenlere öneriler

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa İstanbul'dan ev almak isteyen vatandaşlara uygun semt ve ev fiyatlarına dair önemli bilgiler verdi.
İstanbul'dan ev almak isteyenlere öneriler

Esenyurt, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerde çok fazla inşaat alanı olduğunu ifade eden Aşa, İstanbul'da uygun fiyata ve alternatif konut imkanlarına buralarda rastlayabileceklerini söyledi.

Nizameddin Aşa, İstanbul'da merkeze yakın yada merkezi denebilecek yerlerde 70 ile 80 metrekare arasında değişen sıfır daire evlerin 400 bin lira, 90 ile 100 metrekare arasında değişen sıfır konutların ise 500 bin lirayı bulabileceğini ifade ederek ortalama bir rakam veren Aşa bu tarz konutların semtine göre 1 milyon lirayı bulabileceği ve hatta geçebileceğini kaydetti.

Vatandaşlara İstanbul'da uygun fiyatlı konutları acil satılması gereken yerler olarak adlandırılan kelepir denilen mekanları takip etmelerini inşaat halindeki evlerin müteahhitlerden satın alınması ve şirketlerin lansman fiyatlarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Aşa, piyasa fiyatının altında satılan evler konusunda da dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Ucuza satılan evlerde başta iskan sorunu ve hisseli tapu gibi sıkıntıların olduğunu belirten Aşa, satın alınacak şirketin yada müteahhitin araştırılması ve tapuların muhakkak incelenmesi gerektiğini belirtti.

Ucuz konut için Gaziosmanpaşa,Esenyurt,Sultanbeyli,Silivri gibi İstanbul merkeze uazk lokasyondaki semtleri vatandaşların tercih edebileceklerini açıklayan Aşa, ucuz konut alıp yatırım yapmak isteyenlerin ise ulaşım çalışmalarını takip etmelerini söyledi.

Bazı Haberler