10 Eylül 2015 Perşembe 11:01:00

Ali Ağaoğlu’ndan Şeyh Sulaiman Al Rajhı Vakfı’na 67 milyon dolarlık satış

Ağaoğlu, 67 milyon dolara Maslak 1453 projesinde 140 dairelik kuleyi Suudi merkezli Şeyh Sulaiman Al Rajhı Vakfı’na 67 milyon dolara sattı.
Ali Ağaoğlu’ndan Şeyh Sulaiman Al Rajhı Vakfı’na 67 milyon dolarlık satış

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul kuruluşlarından Ağaoğlu Dubai’de düzenlenen Cityscape 2015 emlak fuarına katıldı. Fuarda Maslak 1453 porjesinde 140 dairenin bulunduğu C1 blokunun bulunduğu kule Suudi Arabistan merkezli Şeyh Sulaiman Al Rajhı Vakfı’na satıldı.

“Dubai Cityscpe 2015’in en büyük satışını yaptık”

Ağaoğlu, “Bu satış Ağaoğlu Grubu için olduğu kadar Türkiye açısından da önemli bir başarıdır. Satış yaptığımız grup da önemli. Bu daha bir başlangıç. Rajhı Vakfı ile daha yeni stratejik ilişkilere adım atacağız” dedi. 

“Körfez yatırımcıları ülkemizi çok yakından takip ediyorlar”

Dubai Conrad Otel’de düzenlenen ‘Türkiye’ye Neden Yatırım Yapılmalı?’ başlıklı sempozyumun açılış konuşmasını yapan Ali Ağaoğlu, Mütekabiliyet yasasının çıktığı 2012 yılından bu yana Körfez ülkelerinin öneminin arttığını belirterek “Kalkınmış ülkelere baktığımızda yabancıya mülk satışı ile sermaye girişi sağladıklarını görüyoruz. Türkiye’nin de yatırım yapmak için kendi kaynağı yetmiyor. Dışarıdan ya kredi alacağız, ya da yabancıya mülk satacağız. Kaynak sağlamanın en güzel yolu mülk satarak olur, biz bunu yapan ilk şirketlerden biriyiz. Büyük emek sarf ederek bugünlere geldik, bugüne kadar 2 milyar doları aşan yabancıya satışımız oldu. Buraya yatırım yaparsanız karşılığını mutlaka alırsınız. Rajhı Vakfı ile stratejik önemde yeni işbirliklerine yöneleceğiz. Bunu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz.”  dedi.

"İstanbul’un kalbindeki bu proje için büyük heyecan duyuyoruz"

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) projesini de dünyaya tanıtan Önder Halisdemir, “Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nin gayrimenkul fazının geliştirmesinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Biz projenin tabir yerindeyse donanımını geliştiriyoruz. Bu projenin yazılımının da yani düzenlemelerinin de bizim geliştirme hızımıza yetişmesi ülkemizin çıkarına olacaktır. Dün katılımcılarla bir kez daha Dubai Finans Merkezi’ni gezdik. 3 senede verilen teşvik ve mekanizmalarla nasıl finans merkezi olduklarını anlattılar. Finans merkezleri sağlanan teşviklerle çekilen uluslararası aktörlerle bulundukları ülkeye büyük ekonomik fayda sağlıyorlar. Biz de İstanbul’un kalbindeki bu proje için büyük heyecan duyuyoruz” dedi. 

İFM LEED sertifikası adayı olarak da öne çıkıyor

İstanbul Finans Merkezi hakkında yapılan açıklamalara göre yeşil binalar için dünyaca kabul edilen LEDD sertifikası adaylığında önde. Projede tasarruf için her şey düşünülmüş güneş panelleri ile enerji elde edilen enerji dağıtılırken su tasarrufu için ise su geri kazanım sistemi dizayn ediliyor.

Ulaşım kolaylığı ve yüksek kaliteli bilişim teknolojileri ile donatılan altyapısıyla beğenileri topladı Maslak 1453.

 

Bazı Haberler