15 Mart 2016 Salı 11:38:00

Komiser suni teneffüs ve kalp masajıyla hayat kurtardı

Polis intihar teşebbüsünde bulunan kadını suni teneffüsle kurtardı.
 Komiser suni teneffüs ve kalp masajıyla hayat kurtardı

Adana'da ekonomik sorunlar yüzünden eşi ile tartışıp Seyhan Nehri'ne atlayan 32 yaşındaki Fatma D.'i vatandaşlar kurtardı, solunum güçlüğü çeken kadına da ilk müdahaleyi polisler yaptı.

Eşi İsa D. ile ekonomik nedenlerle tartışan Fatma D., Sabancı Merkez Camii'nin yanındaki Merkez Park'a geldi. Bir süre yürüyüş yolunda etrafı izleyen D., çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında kendini suya attı. Sağanak yağışa rağmen vatandaşlar suya girerek çırpınan kadını kurtardı. Fatma D.'i kıyıya çıkartan vatandaşlar, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri genç kadına ilk müdahaleyi yaptı. Komiser Müslüm Aras, baygın haldeki Fatma D.'in üzerine mont ve kazağını çıkarıp örttü. Komiser Aras, ardından da solunum güçlüğü çeken Fatma D.'e suni teneffüs ve kalp masajı yaptı.

Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, Fatma D.'i ambulansla TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hayati tehlikeyi atlatan D.'in tedavisi sürüyor.

Bazı Haberler