11 Mart 2016 Cuma 09:12:00

Acı haber geldi!

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Sur'da 18 Şubat 2016 tarihinde PKK'lılar tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
Acı haber geldi!

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde, PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralan piyade uzman çavuş Vedat Öz, 20 gündür tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademesi (GATA) Hastanesi'nde şehit düştü. 
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "18 Şubat 2016 Perşembe günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavisine GATA'da devam edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 10 Mart 2016 Perşembe günü saat 20.50’de şehit olmuştur. Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

Şehidin 20 gündür hastanede gelecek iyi bir haberi bekleyen Manisa'daki anne ve babası acı haberi alınca yıkıldı. Geçici görevle Sur'da bulunan Şehit uzman çavuş Öz'ün cenazesinin bugün Manisa'ya getirileceği, kent merkezindeki Hatuniye Camisi'nde ikindide kılınacak namazın ardından Manisa Şehitliği'nde toprağa verileceği bildirildi.

Bazı Haberler