Günün Haberi

Merkez Bankası faizi çeyrek puan düşürdü

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), faiz koridorunun üst bandını 0.25 puan düşürdü, politika faizi olan bir haftalık repo faizini ise yüzde 7.5 düzeyinde sabit tuttu.

Ekonomi haberleri

Ekonomi

Merkez Bankası faizi çeyrek puan düşürdü

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), faiz koridorunun üst bandını 0.25 puan düşürdü, politika faizi olan bir haftalık repo faizini ise yüzde 7.5 düzeyinde sabit tuttu.

İzmir'de TIR'ların yarısının kontağı kapalı

İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası Başkanı Yıldırım Kaya, sektörün dibi gördüğünü belirtti.

Protestolu senetlerin sayısı azaldı, tutarı yükseldi

Protesto edilen senetlerin sayısında yılın ilk iki ayında hafif azalma yaşanırken, senetlerin toplam tutarlarında iki haneli artış gerçekleşti.

FED faiz oranlarını değiştirmedi

İki gün süren faiz toplantısı sonrasında yapılan ilk açıklamalar faizlerin yavaş bir hızla artırılacağına işaret etti. Fed yetkilileri faizleri artırmama kararını ortak aldıklarını belirtti. Bu şekilde faiz oranları 0,25-0,50 bandında sabit bırakıldı.

Emeklinin maaşı 3 zamla 390 lira artacak

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı için tahminler % 4... Buna göre bu yıl 3 zamla maaşlar 163-390 lira arasında artmış olacak.

Petrol 33 doları aştı

Rusya`nın OPEC ile "işbirliği" girişimiyle petrol fiyatları yeniden yükselerek 33 doları aştı.

Mesai saatlerine yeni ayar!

Esnek çalışanların iş mevzuatında bulunan haklara erişebilme imkânları geliştiriliyor. İzin, hafta tatili, günlük dinlenme süresi, kreş gibi hakları güvence altına alınacak. Memur anne ve babalara da "esnek çalışma" hakkı getiriliyor.

Kral bombayı patlatıyor! Tarihe geçecek

Dünyanın en büyük ham petrol üreticisi Suudi Aramco’nun halka arzı için çeşitli iddialar ortaya atılırken Aramco`nun CEO`su Khalid al-Falih halka arza ilişkin detayları açıkladı. Aramco`nun söz konusu halka arzı tarihe geçecek.

Müjdeli haber: 5 gün içinde iade edilecek!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV iadelerine ilişkin hazırladıkları eylem planıyla iadelerin hızlanacağını açıkladı.

Milyonlarca gencin borcu siliniyor!

Hükümet, üniversite ve liseyi bitiren gençlerin önemli bir sorununu çözdü. Gençler okullarını bitirseler de, Genel Sağlık Sigortası primlerini, 2 yıl boyunca devlet ödüyor, borçlar siliniyor.

Sayfa 1 / 114