10 Ekim 2015 Cumartesi 09:30:00

Bakan Avcı'dan FLAŞ açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yeni eğitim öğretim yılında okulların tam gün eğitime geçeceğini açıkladı.
Bakan Avcı'dan FLAŞ açıklamalar

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı 32 derslikli Ak mercan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışında yaptığı konuşmada Türkiye'de 10 yıldır sessiz bir devrimin yaşandığını söyleyerek eğitimin tam gün olacağını açıkladı.

Eskişehir'de Şehir Hastanesi'nin temelini attıklarını dün de Eskişehir'de MEB olarak dünyanın en büyük eğitim ve bilişim ağının 2. versiyonunu hizmete sunduklarını açıklayan Bakan Avcı, böylece on binlerce öğrencinin eğitim materyallerine erişim olanağına zemin hazırladıklarını belirtti.

Son 13 yıldır bilgi ve tecrübelerini eğitimin her alanına aktardıklarını söyleyen Bakan Avcı, her gün yeni eğitim kurumları açıyor ve açmaya da devam ediyoruz.

"İmam hatip liselerimiz, geleneksel değerlerimizi, kültürel zenginliğimizi, modern eğitim anlayışıyla birleştiren, memlekete, millete, insana hizmet esas alan eğitim kurumlarıdır" diyen Bakan Avcı, İmam Hatiplerde yaptıkları düzenlemelerin bir zamanlar yapılan haksızlıklara karşı hakkın iade edilmesi olarak değerlendirdiklerini "Eğitimde sağladığımız normalleşme sürdükçe, başlattığımız dönüşüm programları tamamlandıkça bu tören gibi pırıltılı örnekler çoğalacak. Bütün okul türlerindeki kurumlarımız gücümüz ve değerimiz olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Bazı Haberler