23 Mart 2015 Pazartesi 10:36:00

Cihanbeyli Belediyesi artık cepte

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde belediyeyi halkın ayağına taşıyan 'Mobil Belediye' uygulamasının üçüncüsü Gölyazı Mahallesi'nde gerçekleştirildi.
Cihanbeyli Belediyesi artık cepte

Belediyenin her biriminden birer personelle mesaisine Gölyazı'da başlayan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kale, belediyenin yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi. Bu arada Gölyazı sakinleri de belediyedeki işlemlerini gün boyu mahalledeki eski belediye binasında çalışan personel vasıtasıyla yaparak, ilçe merkezine gelmek zorunda kalmadı. Yeni uygulama dolayısıyla belediyedeki işlemlerini ayaklarına gelen hizmetle yapmanın mutluluğunu yaşayan Gölyazı sakinleri, Başkan Mehmet Kale'ye teşekkür etti.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, göreve gelir gelmez ilçenin kronikleşmiş sorunlarına el attıklarını ve bunların çözümü noktasında kısa sürede büyük mesafe kat ettiklerini belirtti. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan kültüre kadar farklı konularda önemli çalışmalarda bulunduklarını belirten Kale, Cihanbeyli Belediyesi'nin yeni Büyükşehir Yasası'na sorunsuz bir şekilde en kısa sürede uyum sağladığını kaydetti. 'Mobil Belediye' uygulamasıyla hizmeti halkın ayağına götürdüklerini ifade eden Mehmet Kale, "Cihanbeyli Belediyesi bu uygulamasıyla da örnek olmuştur. Belediyemiz ve KOSKİ'nin kısa sürede kaynaşıp işbirliği ile ilçemizdeki su sorunları kısa sürede çözülüyor. İlçemize hizmetlerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş'a teşekkür ediyorum" dedi.

Bazı Haberler